Nikol

Nikol1_min

Nikol Schwarzová

Styly: modern dance, contemporary, balet

Nikol je skvělá tanečnice, lektorka i choreografka. Narodila se 21. října 1992 v Ostravě. Tanec ji uchvátil již jako malou holčičku a nyní se mu věnuje profesionálně. Je absolventkou Janáčkovy konzervatoře a gymnázia v Ostravě – modern dance, contemporary a současný tanec, kde byli jejími pedagogy Lenka Dřímalová, Kristýna Slezáková, Martin Vraný, Helena Arenbergerová, Hana Kalousková, Jana Ryšlavá, Hana Wimmerová. Zde začala také tvořit choreografie pro své spolužáky. Po konzervatoři začala studovat Akademiii muzických umění HAMU, hudební a taneční fakultu, studijní program pedagogika tance, kde má vynikající pedagogy jako Václav Janeček, Mahulena Křenková, Libuše Ovsová a Andrea Opavská.

Během konzervatoře, ale především na HAMU měla možnost absolvovat mnoho workshopů se skvělými lektory a pedagogy, především v oblasti současného tance, contemporary a technik moderny Graham, Limon, ale také Feldenkraddisova metoda, patneřiny a balet, například Ivana Hannichová, Nataša Novotná, Václav Kuneš, Jaroslav Cemerek, Joe Alegádo, Martin Vraný, Daria Klimentová…..

Na obou školách se účastnila mnoha vystoupení, festivalů a choreografií, například Dance life expo, prezentace našich tanečníků v Japonsku…….

Působila nebo působí i v mnoha muzikálech, například Mamma Mia, Ať žijí duchové!, Adéla ještě nevečeřela. Spolupracovala při natáčení klipu „No right no wrong“ s Miichalem Foretem.

V taneční škole se zatím specializuje na výuku techniky jako základu ke všem stylům a výuku menších začínajících tanečníků.